logo
Çağrı Merkezi;
0342 324 70 71
Servis Sorumlusu;
0541 845 51 44

Çamaşır Makinesinin Kazanı Dönmüyor

Çamaşır Makinesinin Kazanı Dönmüyor

 Çamaşır makinesi kazanı dönmüyor sorunu, sıklıkla karşılaşılabilen sorunlar arasındadır. Çözümü bazen oldukça kolay olmakla birlikte bazı durumlarda ise daha derin bir analiz ve inceleme gerektirebilmektedir. Bu tip durumlarda yapılması gereken şey ise elbette ki Gaziantep beyaz eşya servisi ile iletişime geçmektir. Ekibimiz, gerekli incelemeleri yaparak sizlere arızanın kaynağını söyleyeceklerdir. Ama önce bizler kendi başımıza evde neler yapabiliriz, gelin birlikte bakalım:

1.      Ön Kapak Kapanmamış Olabilir

 Bazen ön kapak kilidimiz eskisi kadar düzgün çalışmayabiliyor. Elbette ki kilit yuvasına oturmayınca da, program devreye girmiyor. Biliyorsunuz ki bulaşık makinesinde de benzer bir çalışma mantığı vardır. Kilit yuvaya temas eder ve sistem çalışmaya başlar. Dolayısıyla ilk başta ön kapağı kontrol etmeliyiz.

2.      Fazla Yükleme Yapmak

 Kazana yükleme yaparken tavsiye edilen yükün üzerine çıkarsanız eğer ki bu tabii ki kazanın dönmesini engelleyecektir. Bir miktar boşalttıktan sonrasında tekrar deneyebilirsiniz. Bu şekilde çalışıyorsa eğer, kazana yükleme yaparken daha uygun sınırları tercih etmeye özen gösterin.

3.      Tahliye Hortumu Yerinden Çıkmış Olabilir

 Tahliye hortumu biliyorsunuz ki çamaşır makinesinin hemen arkasında bulunmaktadır. Eğer bu hortum yerinden çıkmışsa ya da ayarı yanlış yapılmışsa tabii ki kazan dönmeyecektir. Özellikle de temizlik sırasında tahliye hortumuna temas etmişseniz bu tip durumlar görülebilir. Tahliye hortumunun yüksekliğini de kontrol edebilirsiniz. Makinenin yükseliğiyle orantılı olması önemlidir. En azından yarısı kadar yerden yüksek olmalıdır. Aksi halde program çalışmayacaktır ve kazan da dönmeyecektir.

4.      Filtre Temizliği Yapın

 İlk olarak güvenliğimizi garanti altına almak adına makinenin elektrik ile olan bağlantısını kesiyoruz. Daha sonrasında makinenin filtresini kontrol ediyoruz. Filtreye bazen hiç tahmin edemeyeceğiniz cisimler kaçabilir. Çorap dahi kaçabilir! Filtrenin bulunduğu kısımda yuvarlak plastik devre elemanı bulunur. Bunu çevirerek çıkarabilirsiniz. Çıkardıktan sonrasında içini temizleyebilirsiniz. Bu şekilde tekrardan deneme yapabilirsiniz.

 Eğer bu denemelerinizden sonrasında da hala çamaşır makinesi kazanı dönmüyor sorunu ile karşılaşıyorsanız, burada devreye Gaziantep beyaz eşya servisi girmelidir. Makinenin fişini çıkarın ve elektrikle olan bağlantısını kesin. Gün içerisinde bizimle iletişime geçin.