logo
Çağrı Merkezi;
0342 324 70 71
Servis Sorumlusu;
0541 845 51 44

Çamaşır Makinesinin Altından Su Geliyor

Çamaşır Makinesinin Altından Su Geliyor

Çamaşır makinesinin altından su geliyor şikayetiyle karşılaşmak çok sinir bozucudur. Hele ki ev bir de parke döşemeye sahipse, uzun bir süre bu şekilde kullanım sonrasında parkelerde suyu çekmesinden ötürü bir dezanformasyon oluşur, şişmeler başlar. Bu da evinizin döşemesine olumsuz etki sağlar. Bu yazımızda çözüm önerilerimizi sizlerle paylaşıyor olacağız. Sonrasında dilerseniz daha teknik bir çözüm amacıyla Gaziantep beyaz eşya servisi ile iletişime geçebilirsiniz.

1.      Su Hortumunu Kontrol Edebilirsiniz

 Su giriş hortumu makinenin –genellikle- arkasında bulunmaktadır. Göze çarpmadığı için burada yer alan aksamaları kaçırabiliriz. Hortum yerinden oynamış olabilir ya da giriş hortumu çıkmış olabilir. Veya hortum su sızdırıyor olabilir. Bu tip durumlarda su giriş hortumunu sıkabilirsiniz ya da hortumun değişmesi gerekiyorsa yedek parça temini için Gaziantep beyaz eşya servisi ile iletişime geçebilirsiniz. Bu arada uyarmak isteriz ki hortumu sıkmak için ekstra bir alet kullanmayın. Bu tamamen hortuma zarar verebilir.

2.      Kirli Su Hortumu Sızdırıyor Olabilir

 Gider hortumu, biliyorsunuz ki kirli suyun tahliye edilmesin görev almaktadır. Eğer su tahliye hortumu içerisinde tıkanma bulunuyorsa, kendinize doğru çekerek kontrol edin. İçinde kir birikmişse eğer temizledikten sonrasında tahliye hortumunu yeniden yerleştirin. Bu şekilde tekrardan deneyebilirsiniz. Bir uyarı olarak belirtmek isteriz ki tahliye hortumunun boyu 3.2 metreyi geçmemelidir.

3.      Fazla Deterjan Kullanıyor Olabilirsiniz

 Bazen çamaşır makinelerinde kullanıcılar bulaşık deterjanları da kullanabilmektedirler. Ancak çamaşır makinelerinde kullanılacak olan deterjanın tanımı matik deterjandır. Matik olmayan bir deterjan kullanma alışkanlığınız eğer bulunuyorsa, kullanmayı bırakın. Matik deterjan kullanımında da dikkat etmeniz gereken şey aşırı deterjan kullanımıdır. Eğer belirtilen dozdan fazlasını kullanıyorsanız, birtakım taşma sorunlar meydana gelecektir.

4.      Filtre Temizliği Yapabilirsiniz

 Filtre temizliğiyle birlikte, su taşması gibi problemleri çözebilirsiniz. Filtre temizliğinde ilk başta aşağıda yer almakta olan plastik yuvayı döndürüyoruz. Sonrasında içinden çıkacak hortumdaki suyu tahliye ediyoruz. Bir sonraki adım olarak ise filtreyi çıkararak uygun bir temizleme işlemiyle temizliyoruz. Filtrenin temizliği sonrasında yeniden programımızı çalıştırıyoruz. Su sızdırma devam ediyorsa Gaziantep beyaz eşya servisi iletişim numarasından bizlere çağrı yapabilirsiniz.