logo
Çağrı Merkezi;
0342 324 70 71
Servis Sorumlusu;
0541 845 51 44

Çamaşır Makinesi Sigorta Attırıyor

 Çamaşır makinesi sigorta attırıyor sorunu, nispeten ciddi birtakım sebepleri içeriyor olabilir. Gaziantep beyaz eşya servisi olarak çözüm önerileri sunmadan evvel, sizleri, sorunun kaynağının makineden mi yoksa elektrik tesisatından mı gerçekleşmekte olduğunu tespit etmeniz için birtakım basit denemeler yapmaya davet ediyoruz. İlk olarak şu adımları takip ederek sorunun tesisattan kaynaklı olup olmadığını gözlemlemiş olacağız:

·        Makineniz eğer üçlü priz gibi elektrik enerjisini dağıtmakta olan devre elamanlarına bağlı şekilde çalışıyorsa, bu üçlü prize diğer küçük ev eşyalarını takıp deneyin.

·        Eğer küçük ev eşyalarınız (saç kurutma makineniz) çalışıyorsa, sorun makineden kaynaklanıyor olabilir.

·        Ancak tam olarak emin olmadan, makinenin fişini bir de doğrudan prize takarak çalıştırmayı deneyin. Hala benzer sorun bulunuyorsa o halde sorunun makineden kaynaklı olduğunu söyleyebiliriz.

 Peki, makinemizde ne gibi bir sorun var olabilir? Ne kadar maliyete sebebiyet verir? Aklınızdaki soru işaretlerine yanıt olması açısından şu ihtimalleri göz önünde bulundurabiliriz:

·        Makine içerisindeki topraklanma sistemi bozulmuş olabilir. Makine aksamında yer alan topraklanmanın aksıyor olması sebebiyle sigorta attırıyor olabilir. Topraklanma altında çeşitli kopmalar meydana gelmiş olabilir.

·        Parazit kondansatör elemanı yuvasından çıkmış ve bu şekilde kazana temas ediyor olabilir.

·        Cihazınızdaki ana kart üzerindeki elektrik bağlantılarında bağlantı arızalı olabilir.

·        Çamaşır makinesindeki rezistans kablolarında gevşemeler görülmeye başlamış olabilir.

 Teknik problemler sebebiyle makinenizde bu tip sorunlar görülüyorsa, tavsiyemiz hiçbir şekilde sizlerin müdahale etmemesidir. Çünkü bu tip konularda yapılması gereken ilk şey Gaziantep beyaz eşya servisi ile iletişime geçmektir. Profesyonel yardım talep edilmelidir. Alanında deneyimli olan ekip arkadaşlarımız gerekli arıza taleplerinizle ilgileneceklerdir.

 Tamir ve onarım hizmetlerimizde, yedek parça teminlerimizi oluştururken, müşterilerimize tabii ki garantili bir şekilde sunmaya özen gösteriyoruz. Yedek parçalarımızın garantisini işçilik garantisiyle de destekliyoruz. Bu şekilde uzun süreli kullanım imkanını sizlere ulaştırmış oluyoruz. Sigorta atması sorunuyla karşılaşıldığında genellikle rezistans değişimi, ana kart değişimi ya da parazit kondansatör değişimi yapılabilir. Ancak daha detaylı bir inceleme de gerekiyor olabilir. Tavsiyemiz en kısa süre içerisinde bizimle iletişime geçmenizdir.