logo
Çağrı Merkezi;
0342 324 70 71
Servis Sorumlusu;
0541 845 51 44

Bulaşık Makinesi Kapağı Kapanmıyor

 Bulaşık makinesi kapağı kapanmıyor sorunu, belirli bir kullanım süresi sonrasında birçok kişide görülebiliyor. Bu soruna ilişkin sizlere özel olarak makalemiz içerisinde gerekli çözüm önerilerimizi paylaşmak istiyoruz. Gaziantep beyaz eşya servisi ekibimiz olarak, kapak sorununa dair yedek parça ya da onarım hizmetlerimizi de sizlere sunmaktayız. Eğer bu önerilerimiz çözüm niteliği taşımıyorsa, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

1.      Kapak Kilidini Kontrol Edin

 Kapak kilidi, kapağın kapanmasında aslında anahtar görev üstlenmektedir. Kilit yuvasından çıkmışsa şayet, tam yuvasına oturtulması gerekmektedir. Bunun adına da yapmanız gereken şey avuç içinizle zarar vermeyecek şekilde kilidi yuvasına uygun bir biçimde oturtmaktır. Zaten kilit yuvasına oturduğunda bir ses çıkaracaktır, bu şekilde anlayabilirsiniz.

2.      Bulaşık Makinesinin Ayaklarını Kontrol Edin

 Bulaşık makinesinin ayakları, tabii ki bulunduğu zemine göre ayarlanmalıdır. Eğer makinenin yeri değiştiyse, yani dolayısıyla zemini değiştiyse, ayakların ayarlarında da benzer değişime ihtiyaç duyulabilir. Bu tip durumlarda kapak bir engele çarpıyor hissi yaratır. Zemin ile uyum sağlayabilmek için ayakların vidalarını uygun şekilde çevirmelisiniz. Ayakların uzaması için vidaları sol tarafa, kısalması için ise sağ tarafa doğru çevirebilirsiniz.

3.      Bulaşıklarınızın Yerleşim Planlarını Gözden Geçirin

 Özellikle tencere, tava gibi nispeten büyük hacimli olan makinenin içerisinde yer kaplamakta olan bulaşıklarımız, kapak kapanmasına engel olabilmektedirler. Yerleşim planlarını yaparken dikkat edin ve tamamen doldurmamaya özen gösterin.

4.      Bulaşık Makinesinin Yapıştırıcısını Kontrol Edin

 Bulaşık makinesinde kilit her ne kadar kapanmada önemli bir rol üstleniyor olsa da, özellikle yan taraflardan belirli açıklıkların oluşması durumunda yapıştırıcının deformasyona uğrayıp uğramadığını da kontrol etmemiz gerekmektedir. Buzdolabı kapaklarına benzer bir durum olan bu yapıştırıcı maddesi, kapağın tam anlamıyla kapanmasını önleyecektir. Bu da programın tam verimle çalışmasına engel oluşturacaktır.

 Eğer kilit hasarı, yapıştırıcı deformasyonu gibi durumlar bulunuyorsa tabii ki Gaziantep beyaz eşya servisi olarak en kısa sürede hizmet taleplerinize yanıt vermek isteriz. Bu şekilde bulaşık makinesinde meydana gelmiş olan hasarların giderilmesini sağlarız. Orijinal yedek parça garantisiyle birlikte uzun ömürlü kullanım ve işçilik garantisini de sizlerle paylaşmaktayız.