logo
Çağrı Merkezi;
0342 324 70 71
Servis Sorumlusu;
0541 845 51 44

Bulaşık Makinesi Bulaşıkları Kurutmuyor

Bulaşık makinesi, teknolojik gelişimlerin en önemli nimetlerinden bir tanesi olarak evimizin önemli eşyaları arasındadır. Ancak tabii ki yapısı gereğince birtakım sorunları da, yararlarıyla birlikte arkasından sürükleyebilmektedir. Bu sorunlar bazen teknik veya yapısal olurken, bazen kullanım, yöntem hatalarıdır. Biz burada sizlere ilk önce kullanım noktasında birtakım gerekli bilgileri sunmak istiyoruz. Vereceğimiz bu yönlendirmeleri yapmanıza rağmen sorun yaşıyorsanız Gaziantep beyaz eşya servisi ekip arkadaşlarımızla iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz. Bulaşıklarınızın pırıl pırıl ve tek bir damla dahi kalmadan kurumuş olmasını istiyorsanız, şu adımlara dikkat etmelisiniz:

• Bulaşıklarınızı yerleştirirken her şeyi yerleştirme pahasına birbirlerine temas edecek şekilde dizilim yapmamaya çalışın. Yıkama ve kurutma esnasında suyun ve havanın sirkülasyonu mümkün olmalıdır.

• Mutlaka programlarınızda parlatıcı kullanmaya özen gösterin. Parlatıcının faaliyeti, bulaşıkların üzerinde özel olarak bir tabaka oluşturarak bu şekilde suyun buharlaşmasına katkıda bulunmaktır.

• Parlatıcı haznesini kontrol etmeyi ihmal etmeyin. Yeterli miktarda parlatıcı kullanın.

• Bulaşık makinenizin otomatik açılma özelliği yoksa eğer kurutma sonrasında mutlaka –nem oluşmaması için- kapağı bir miktar açık bırakın

• Tablet kullanımlarınızı kısa süreli programlarda yapmayın. Tabletler kısa süreli programlarda tamamlanamamış bulaşık işlemi etkisi sebebiyle, köpük ve su kalmasına sebebiyet verir.

• Bulaşık makinesinde tablet kullanımlarına ilişkin özel bir ayar tuşu varsa da mutlaka bunu aktif hale getirmelisiniz.

• Bulaşık cinslerine göre program seçmeyi ihmal etmeyin.

Porselenleriniz veya seramikleriniz, plastiklere göre daha kısa sürede kuruyabilirler. Dolayısıyla bu farklı yapılara sahip olan bulaşıkları aynı anda yıkamamaya özen gösterin. Geniş ve ayrıntılı olacak şekilde vermiş olduğumuz bu yöntemler, sıklıkla çözüm açısından yeterlidir. Ancak tabii ki bazen yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi bulaşık makinesi kurutmuyor şikayeti, teknik veya yapısal sorunlardan da kaynaklanıyor olabilir. En basitinden makinede yer almakta olan ısıtma aksamı ya da termostat ayarlarında teknik açıdan problemler görülebilir. Bu tip durumlarda makinenizde bir şeylerin yolunda olmadığını seziyorsanız, işi uzmanına bırakmanızı tavsiye etmekteyiz. Elektrik devreleri düşündüğünüzden de karmaşık olabilir. Gaziantep beyaz eşya servisi ekibiyle iletişime geçerek, sorunlarınızın çözümü için uzman hizmet talebinde bulunabilirsiniz.